Coraz młodsi zaciągają kredyty.

Zadłużanie się nie jest negatywną czynnością, jeśli wykonywana jest z przemyśleniem. W dzisiejszych czasach coraz młodsi decydują się na pierwsze kredyty gotówkowe. W ostatnich latach liczba kredytujących w wieku 18-20 lat zdecydowanie się powiększyła. Na pewno jest to spowodowane zmianami społecznymi, a właściwie wzrostem samodzielności młodych ludzi i szybszego rozpoczęcia pracy. Zdolność kredytowa pojawia się zatem już u klientów w wieku 19-20 lat, a co za tym idzie kredytowanie również pojawia się szybciej. Pytanie tylko, czy młody klient banku może liczyć na takie same warunki kredytowe jak osoba mając lat 25-30?

Kredyty wybierają skrupulatnie swoich klientów.

Młody kredytobiorca zarabiający swoje pierwsze pieniądze to jeszcze nie taki, który wzbudzi zaufanie banku. Bank bierze pod uwagę, że młody człowiek ma wydatki takie jak mieszkanie, rachunki, studia, wobec czego nie jest w stanie płacić wysokich rat. Takowy kredyt gotówkowy nie przekroczy miesięcznie w racie 50 złotych, a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie pożyczyć zbyt wiele. Polskie banki bardzo często biorą pod uwagę sam wiek potencjalnego klient. Student nie będzie miał problemu z założeniem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, ale kredyt jest już bardzo zobowiązującym produktem bankowym. Klient musi mieć powyżej dwudziestu pięciu lat, aby móc kredytować. Niezależnie od tego jak duża jest kwota, wiek jest jednym z najważniejszych szczegółów kredytowania.

Pierwszy kredyt pozwoli zbudować zdolność.

Nie mniej jednak kredyt gotówkowy dla młodych istnieje, a zarabiający 19-latek bez problemu może z niego skorzystać. Musimy jednak wiedzieć, że tego rodzaju kredyty będą kredytami na małe kwoty, do około 3 000 złotych. Rzadko bank udziela kredytów wyższych – w przypadku kiedy prowadzimy w młodym wieku firmę, możemy liczyć na zdecydowanie większe zadłużenie. Spełnienie warunków banku nie jest jednak takie proste jak może się wydawać. Warto też przemyśleć go pod kątem budowania zdolności kredytowej – regularne wpłaty w wysokości kwoty całej raty pozwolą na zadłużenie się w późniejszym czasie na zdecydowanie niższą kwotę.

Wesprzyj się kimś bliskim.

Banki często chcą podpisu rodzica, jeśli wiek kredytobiorcy jest niższy niż 25 lat. Poręczenie kredytu zdecydowanie ułatwi młodej osobie sprawę. Istotną rzeczą jest tu jednak fakt, że w razie nie spłacania kredytu to poręczyciel będzie musiał ponieść konsekwencje kredytu gotówkowego, a nie sam młody kredytobiorca. Młody człowiek ma zatem wiele możliwości.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.