Wakacje na kredycie

Za czasów komuny wybór wakacyjnych wycieczek był ograniczony do dwóch kierunków- morza lub gór. Upadek komuny oraz przystąpienie polski do Unii Europejskiej pozwoliły nam na zagraniczne podróże. Wakacje zagraniczne to już standard. Standard, który często finansowany jest za pomocą kredytu. Zobacz ta strona pomoże wybrać Ci najlepszy kredyt na wakcaje.

Kredytu można oczywiście uniknąć jeśli zagraniczna wycieczka będzie planowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Wtedy uda nam się odłożyć niezbędną kwotę. Decyzja o zagranicznej wyciecze podejmowana jest niekiedy pod wpływem chwili. Z pewnością wielu Polaków decyduje się na skorzystanie z atrakcyjnych ofert last minute. Wtedy pieniądze potrzebne są już, teraz. Nie warto się jednak śpieszyć. Decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego na wakacyjne wojaże dobrze jest przemyśleć, a już na pewno warto przeanalizować wszystkie dostępne oferty. Najlepszą i najgorszą ofertę na rynku dzieli bowiem aż 500 zł. Na co więc zwracać uwagę?

Wakacje na kredycie gotówkowym

Rzeczą najważniejszą przy kredycie gotówkowym jest czynnik RRSO odnoszący się do Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. RRSO informuje nas o całkowitym koszcie kredytu łącznie z prowizjami, marżami, odsetkami oraz wszelkimi innymi opłatami. W bankowych reklamach zazwyczaj możemy się zapoznać tylko i wyłącznie z wysokością oprocentowania. Bank nie informuje swoich Klientów o innych dodatkowych kosztach w reklamach telewizyjnych czy ulotkach. Dobrze jest też na chłodno ocenić swoje możliwości. Nie można pod żadnym warunkiem zaciągać kredytu gotówkowego w kwocie wyższej niż pozwalałby na to nasze dochody. Musimy realnie ocenić czy nasze wynagrodzenie pozwoli na comiesięczne uregulowanie zobowiązania.

Wakacje na limicie?

Alternatywą dla kredytu gotówkowego może być wykorzystanie obowiązującego limitu na karcie kredytowej. Istnieje jednak pewien szkopuł. Spłatę pieniędzy zaciągniętych na wakacyjny wyjazd kredytem gotówkowym można rozłożyć w czasie. W przypadku kary kredytowej wyczerpany limit trzeba spłacić w trakcie trwania okresu bez odsetkowego. Wynosi on zwykle 61 dni. Jeśli wyrobimy się w okresie bez odsetkowym dodatkowa gotówka nie będzie miała swej ceny. Może się jednak zdarzyć tak, że nie uda nam się zwrócić pieniędzy przed upłynięciem tego okresu. Wtedy naliczany jest procent i to nie mały. Najczęściej naliczane jest najwyższe oprocentowanie wynoszące nawet 24 %. Jeśli więc mamy pewność, że najbliższa wypłata pokryje wyczerpany limit na karcie kredytowej to warto zdecydować się na to rozwiązanie. W każdym innym przypadku musimy liczyć się z koniecznością płacenia sporego procenta.

Komentarze

Nie ma komentarzy

Posting comments after has been disabled.